Jak działa Zoely

Zanim kupisz tabletki Zoely w naszej aptece prosimy przeczytaj
ZoelyUżywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.
W jaki sposób działają tabletki Zoely

Tabletki antykoncepcyjne Zoely przy odpowiednim zastosowaniu wykazuje prawie 100% skuteczności w zapobieganiu niechcianej ciąży, gdyż to antykoncepcja trzeciej generacji przeznaczona do codziennego stosowania. Zoely są doustnymi tabletkami antykoncepcyjnymi. W ich skład wchodzą dwa hormony: 2.5mg octan nomegestrolu (progestagen) i 1.5mg estradiol (estrogen). Preparat jest dostępny w postaci 24 białych tabletek oraz czterech żółtych tabletek.

    • Tabletki złożone (zawierają dwa hormony)
  • 28 pigułek stosowanych bez robienia przerwy
  • Zmniejsza lub całkowicie eliminuje bóle menstruacyjne
  • Zmniejsza obfitość i czas krwawień, co redukuje ryzyko anemii.

Zoely zapewnia prawie 100% zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą poprzez zapobieganie owulacji, zmianę charakteru śluzu w szyjce macicy oraz utrudnienie plemnikom wniknięcia do wnętrza macicy. Przyjmowanie  dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych zapobiega dojrzewaniu i uwalnianiu komórek jajowych z jajników  a także zwiększa gęstość śluzu, co utrudnia plemnikom migracje z pochwy do macicy. Pigułka antykoncepcyjna wpływa także na poziom ukrwienia ścian macicy, co stwarza niekorzystne środowisko dla implementacji zapłodnionych komórek jajowych.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Zoely

Tabletki antykoncepcyjne Zoely dostępne są przez Internet dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia. Niezbędne będzie jednak konsultacja medyczna online, w celu wykluczenia przeciwwskazań. Podczas wywiadu bądź wypełniania formularza koniecznie należy poinformować lekarza o przebytych chorobach.

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Zoely

Tabletki Zoely nie są odpowiednie dla kobiet, które są w ciąży lub karmiących piersią, mają zdiagnozowane  zaburzenia układu krwionośnego oraz  dla kobiet z przypadłościami wątroby, krzepnięcia krwi (tworzenie się skrzepów), migrenami, jak i osób po wylewie lub ataku serca, cierpiące na raka piersi lub niewyjaśnione krwawienia z pochwy a także zaburzenia nastroju.

Tabletki antykoncepcyjne Zoely a efekty uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Zoely, tak jak wszystkie leki, mogą wywoływać efekty uboczne, takie jak: bóle głowy, wahania wagi i nadwrażliwość/zwiększenie piersi. Do często spotykanych efektów ubocznych tych pigułek należą trądzik, zmiany w cyklu menstruacyjnym, bóle głowy, wymioty i możliwe przybranie na wadze Objawy są zwykle łagodne i zazwyczaj mijają gdy tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli skutki uboczne utrzymują się przez dłuższy czas to zaleca się konsultacje z lekarzem i zmianę tabletek na inne.

Jak kupić tabletki Zoely w naszym serwisie?

Serwis internetowy umożliwia bezpieczny zakup tabletek. Po odbyciu bezpłatnej poufnej konsultacji online  lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy antykoncepcja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych. Jeżeli z powodu przeciwwskazań lekarz nie wystawi recepty pacjentka nie ponosi żadnych kosztów finansowych.