Archiwum kategorii: plastry

Jak działają plastry Evra

Zanim kupisz plastry Evra w naszej aptece prosimy przeczytaj
EvraUżywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

 

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Jak działają plastry Evra

Plastry antykoncepcyjne Evra  zwane są antykoncepcja nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności.

  • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
  • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
  • Zawierają norelgestromin (203mcg/dobę) i etynyloestradiol (34mcg/dobę)
  • Metoda ta jest niezwykle wygodna, gdyż o plastrach nie trzeba pamiętać każdego dnia. Zmienia się je tylko raz w tygodniu, co sprawia, że plastry Evra są o wiele mniej kłopotliwe niż tradycyjne pigułki antykoncepcyjne.

Plastry Evra działają dokładnie tak jak inne środki antykoncepcyjne z tą różnicą, że hormony przekazywane są do organizmu inną  przez skórę. Połączenie syntetycznego etynyloestradiolu i norelgestrominu, będących sztuczną wersją estrogenu i progestagenu, wpływa na naturalny cykl organizmu, zatrzymując owulację.
Hormony zawarte w plastrach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy

Kto może stosować plastry antykoncepcyjne Evra

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

Kto nie powinien stosować plastrów antykoncepcyjnych Evra

Plastrów antykoncepcyjnych Evra  nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi,arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym.

Plastry antykoncepcyjne Evra a efekty uboczne

Plastry Evra są odpowiednie do stosowania przez większość kobiet od 18 lat. Jak w przypadku wszystkich leków antykoncepcyjnych mogą powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jednak zawarte w plastrach  hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych w przypadku innych leków antykoncepcyjnych, skutków ubocznych jak np. drastyczne wahania masy ciała, poza tym większość efektów ubocznych ustępuje gdy już organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem. Skutki uboczne przy stosowaniu plastrów Evra zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli występują, mają charakter bardzo łagodny i mijają, gdy tylko organizm przyzwyczai się do antykoncepcji hormonalnej.

Jak kupić Evra  w naszym serwisie

Plastry Evra można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz do zatwierdzonych zamówień wypisze receptę, która zostaje zrealizowana w jednej ze współpracujących z nami aptek. Czas oczekiwania na realizację recepty to zwykle dzień roboczy. Jeżeli z jakiś powodów recepta nie zostanie wypisana pacjentka nie ponosi żadnych kosztów.

Plastry antykoncepcyjne

Zanim kupisz, przeczytaj!
Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

Czym jest plaster antykoncepcyjny

Plaster antykoncepcyjny jest alternatywną formą antykoncepcji hormonalnej. Liczne badania wykazały, że stosowanie plastrów antykoncepcyjnych zmniejsza odsetek wypadków związanych z zapomnieniem przyjęcia pigułki, co stanowi ok. 8% przypadków.

Zasady działania plastra antykoncepcyjnego

Plastry AntykoncepcyjneDostępne na rynku plastry zawierają  zarówno estrogen jak i progestagen,  które skutecznie chronią przed ciążą. Ta kombinacja hormonów jest dokładnie taka sama jak w tradycyjnych tabletkach antykoncepcyjnych, dlatego  plaster jest tak chętnie wybierany przez kobiety, które nie chcą codziennie pamiętać o konieczności przyjęcia pigułki. Jest to również dobra opcja dla pań, które doświadczają negatywnych skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego podczas stosowania tradycyjnej doustnej antykoncepcji.

Plaster antykoncepcyjny działa tak samo skutecznie jak pigułki z tą różnicą, że stosuje się go tylko raz w tygodniu. Cotygodniowa aplikacja plastra  pozwala na uwalnianie przez skórę do krwiobiegu stałej dawki hormonów, co pozwala zmniejszyć ryzyko negatywnych efektów ubocznych związanych z cyklicznymi wahaniami nastroju. Wszystko to sprawia, że plastry są jednym z najwygodniejszych sposobów skutecznego zapobiegania ciąży.
Plastry antykoncepcyjne jest środkiem antykoncepcyjnym o długim działaniu, zaś jego skutki są w pełni odwracalne. Takie miano otrzymują preparaty, które zabezpieczają przed ciążą na dłużej niż kilka dni, a płodność kobiety może powrócić w ciągu kilku tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Wiele kobiet ceni sobie plastry jako wygodny sposób na antykoncepcję, który daje im swobodę nie myślenia o antykoncepcji każdego dnia i chroni układ pokarmowy.

Skuteczność plastra antykoncepcyjnego

Skuteczność plastra antykoncepcyjnego jest oczywiście taka sama jak przy tradycyjnych pigułkach hormonalnych – preparat działa identycznie, nie trzeba jednak o nim codziennie pamiętać tak jak o tabletkach antykoncepcyjnych. Jest to bardzo wygodna metoda dla kobiet, które nie lubią rygoru jaki narzucają tradycyjne pigułki i którym trudno pamiętać o przyjęciu tabletki każdego dnia, a także dla kobiet, które zwyczajnie nie chcą poświęcać antykoncepcji więcej uwagi niż raz w tygodniu.

Zalety plastra antykoncepcyjnego

Zaletą plastrów jest niewątpliwie sposób dozowania hormonów do organizmu. Odbywa się to przez skórę, przez co zmniejszone zostaje ryzyko związane z zaburzeniami układu trawiennego. Głównymi korzyściami wynikającymi ze stosowania plastrów przede wszystkim:

  • Wysoka skuteczność 99%
  • Cotygodniowa aplikacja
  • Biegunki i wymioty nie mają wpływu na wchłanianie hormonów, dzięki czemu skuteczność antykoncepcyjna zostaje zachowana
  • Wchłanianie składników aktywnych nie zależy od przewodu pokarmowego i nie ma wpływu na żołądek i jelita.
  • Uwalnianie hormonów jest stopniowe i równomierne, dzięki czemu nie dochodzi do nagłych zmian stężenia substancji aktywnych we krwi, co minimalizuje wahania nastrojów.
  • Stosowanie plastrów jest porównywalne do tabletek z małą zawartością hormonów, dzięki czemu zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak zmiana masy ciała czy spadek libido.