Jak działają krążki antykoncepcyjne Nuva Ring

Zanim kupisz, przeczytaj!
Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego


Nuva RingKrążki antykoncepcyjne zwane są antykoncepcja nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Krążek dzięki stopniowo uwalnianym hormonom  przeciwdziała owulacji poprzez zmianę środowiska macicy oraz zagęszczeniu śluzu szyjki macicy, uniemożliwiając tym samym przemieszczanie się plemników. Uwalniane z krążków antykoncepcyjnych hormony sprawiają, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Ponadto zwiększa się także lepkość śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do macicy i komórki jajowej. W trakcie stosowania krążków antykoncepcyjnych zmienia się także stopień ukrwienia. Pierścień zapewnia nowy sposób dozowania hormonów. Uwalnianie substancji czynnych jest ciągłe i stałe, bezpośrednio do pochwy. Ze względu na ten rodzaj nieustannej absorpcji, producenci zminimalizowali ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

  • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
  • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
  • Nuvaring zawiera mniejszą dawkę estrogenów, przez co jest dobry dla kobiet, które doświadczają skutków ubocznych przy użyciu dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych.
  • Metoda ta jest niezwykle wygodna, gdyż o krążkach nie trzeba pamiętać każdego dnia. Zmienia się je tylko raz w miesiącu, co sprawia, że krążki są o wiele mniej kłopotliwe niż tradycyjne pigułki antykoncepcyjne.

Krążki Nuvaring działają dokładnie tak jak inne środki antykoncepcyjne z tą różnicą, że hormony przekazywane są do organizmu inną  przez błony śluzowe pochwy. Połączenie syntetycznych hormonów będących wersją estrogenu i progestagenu, wpływa na naturalny cykl organizmu, zatrzymując owulację.

Hormony zawarte w krążkach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja).

Kto może stosować krążki antykoncepcyjne Nuvaring

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

Kto nie powinien stosować krążków dopochwowych

Krążków dopochwowych  nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi,arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym. Podczas konsultacji należy poinformować lekarza o wszelkich przebytych chorobach.

Krążki antykoncepcyjne Nuvaring a efekty uboczne

Pierścień antykoncepcyjny może powodować działania niepożądane takie bóle brzucha, dyskomfort w pochwie, świąd narządów płciowych, czy nawet spadek spadek libido i przyrost masy ciała. Stosowanie dopochwowej antykoncepcji jest ryzykowne dla kobiet które  przebyty w przeszłości zawał serca lub udar, zakrzepy krwi, zaburzenia rytmu serca lub wszczepiona zastawka.

Jak kupić Nuvaring  w naszym serwisie

Krążek antykoncepcyjny  można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz do zatwierdzonych zamówień wypisze receptę. Czas oczekiwania na realizację recepty to zwykle dzień roboczy.