Jak działa Mercilon

Zanim kupisz tabletki Mercilon w naszej aptece prosimy przeczytaj
MercilonUżywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

 

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Jak działają tabletki Mercilon

Tabletki antykoncepcyjne Mercilon  zwane są pigułkami pigułki nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Z racji braku tabletek Novynette w magazynach do pacjentek  wysyłane są tabletki Mercilon. Skład hormonów oraz ich proporcja jest w obu lekach identyczna więc są ich zamiennikiem)

    • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
  • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
  • Skład każdej tabletki to etynyloestradiol 20mcg i dezogestrel 150mcg

Tabletki Mercilon są preparatem złożonym z dwóch aktywnych składników etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych.  Hormony w pigułkach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy Przyjmowanie Mercilon  sprawia, że znikają typowe dla dojrzewających kobiet objawy związane z trądzikiem, łojotokową przypadłością, a także maleje skłonność do pojawiania się nadmiernego owłosienia. W badaniach klinicznych wykazano, że w 85% przypadków nie pojawiają się zauważalne zmian wagi.  Podobnie jak w przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych Mercilon  należy przyjmować przez 21 dni, a przez kolejne 7 dni konieczna jest przerwa od przyjmowania leku.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Mercilon

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

Kto nie powinien przyjmować leków antykoncepcyjnych Mercilon

Tabletek hormonalnych Mercilon  nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi,arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym.

Tabletki antykoncepcyjne Mercilon a efekty uboczne

Mercilon/Novyette jest odpowiedni do stosowania przez większość kobiet od 18 lat. Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych może powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jednak zawarte w tabletkach Mercilon  hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych, w przypadku innych tabletek, skutków ubocznych jak np. drastyczne wahania masy ciała, poza tym większość efektów ubocznych ustępuje gdy już organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem, który zaproponuje zmianę tabletek na bardziej odpowiednie.

Jak kupić Mercilon  w naszym serwisie

Tabletki antykoncepcyjne Mercilon  można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz wypisze receptę. Czas oczekiwania na realizację recepty to zwykle dzień roboczy.

Ulotka Mercilon (kliknij w link poniżej)

mercilon_ulotka Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Mercilon służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.