Jak działa Logest

Zanim kupisz tabletki Logest w naszej aptece, przeczytaj
Logest (Femodette)Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

 

 

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

W jaki sposób działają tabletki Logest

Logest (Femodette) to tabletki antykoncepcyjne o niskiej dawce hormonów. Skutecznie chronią przed ciążą przy minimalnym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych. Logest sprzedawany jest też pod nazwą Femodette. Działa poprzez zapobieganie owulacja, zgrubianie wyściółki macicy oraz zagęszczanie śluzu, skutecznie chroniąc przed niechcianą ciążą, przy odpowiednim zastosowaniu wykazuje prawie 100% skuteczności w zapobieganiu niechcianej ciąży .Femodette/Harmonet to antykoncepcja trzeciej generacji przeznaczona do codziennego stosowania. W tabletkach Harmonet oprócz etynyloestradiolu, który jest odpowiednikiem estrogenów, zastosowano gestoden, który zaliczany jest do trzeciej generacji syntetycznego progesteronu.

    • Zawiera bezpieczny dla większości kobiet progesteron trzeciej generacji
  • W prawie 100% zabezpiecza przed ciążą
  • Sprawia, że okres jest lżejszy, mniej bolesny i pojawia się regularnie
  • Substancjami aktywnymi są: gestoden 75mcg i etynyloestradiolu 20mc
  • Tabletki stosowane przez 3 tygodnie, po których następuje 1 tydzień przerwy

Przyjmowanie  dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych zapobiega dojrzewaniu i uwalnianiu komórek jajowych z jajników  a także zwiększa gęstość śluzu, co utrudnia plemnikom migracje z pochwy do macicy. Pigułka antykoncepcyjna wpływa także na poziom ukrwienia ścian macicy, co stwarza niekorzystne środowisko dla implementacji zapłodnionych komórek jajowych.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Logest

Tabletki antykoncepcyjne Logest przeznaczone są dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia, nie są ciąży i nie karmią piersią i są przed 35 rokiem życie. Niezbędne będzie konsultacja medyczna online, w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Logest

Tabletki Logest nie są odpowiednie dla kobiet, które są w ciąży lub karmiących piersią, mają zdiagnozowane  zaburzenia układu krwionośnego oraz problemy z sercem, wątrobą lub płucami,  ciężką cukrzycę, nadciśnienie tętnicze lub wysoki poziom cholesterolu, z historią nowotworową, z krwawieniem waginalnym o nieznanej przyczynie.

Tabletki antykoncepcyjne Logest a efekty uboczne

Tabletki antykoncepcyjne mogą wywoływać efekty uboczne, takie jak: bóle głowy, wahania wagi i nadwrażliwość/zwiększenie piersi.  Objawy są zwykle łagodne i zazwyczaj mijają gdy tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli skutki uboczne utrzymują się przez dłuższy czas to zaleca się konsultacje z lekarzem.

Jak kupić tabletki Logest w naszym serwisie?

Logest można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego,bądź odbywając konsultację online. Wszystkie przekazane przez pacjentkę informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Prawidłowe uzupełnienie formularza pozwoli naszemu lekarzowi podjąć decyzję dotyczącą tego, czy kobieta może bezpiecznie przyjmować tabletki antykoncepcyjne Logest. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz wypisze receptę, która zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych. Jeżeli z powodu przeciwwskazań lekarz nie  wystawi recepty pacjentka nie ponosi żadnych kosztów.