W jaki sposób działa Levonelle (escapelle)

 

Zanim kupisz, przeczytaj!
Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

LevonelleNajczęściej stosowaną metodą antykoncepcji po stosunku są preparaty hormonalne nazywane „pigułkami awaryjnymi”. Tabletka Levonelle służąca do antykoncepcji postkoitalnej. Pigułka zawiera aktywny składnik levonorgestrel, który jest syntetyczną pochodną progesteronu.  Kiedy zdarzy się antykoncepcyjna wpadka łatwo o panikę. Największą skuteczność uzyskamy przyjmując preparat do 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Tabletka awaryjna zawiera substancję  która jest selektywnym modulatorem receptora progesteronu. Nie do końca poznano mechanizm działania doraźnych tabletek antykoncepcyjnych, uważa się, że ich skuteczność wiąże się przede wszystkim z zapobieganiem owulacji i rozrostu błon śluzowych macicy. W trakcie normalnego cyklu menstruacyjnego dojrzewające jaja są uwalniane do jajników, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem progesteronu i uniemożliwia uwalnianie kolejnych komórek jajowych. Selektywny modulator sprawia, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła w związku z tym komórka jajowa nie jest uwalniana do jajników. Syntetyczny hormon zwiększa także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do komórki jajowej.

Kto może stosować antykoncepcję awaryjną  Levonelle (escapelle)

Antykoncepcje awaryjną przyjmuje się po niezabezpieczonym stosunku lub w razie niepowodzenia innej antykoncepcji. Działa do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku i jest przeznaczona dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia. Jeśli już doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia i para chciałaby skorzystać z takiej formy antykoncepcji lekarze zalecają, zakupić ją natychmiast – w ciągu 24 godzin. Dzięki temu można wziąć pigułkę jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku.

Kto nie powinien stosować antykoncepcji awaryjnej  Levonelle (escapelle)

Jeśli kobieta cierpi na poważne choroby wątroby lub stosuje zioła na bazie dziurawca, zastosowanie tabletki po może być niemożliwe. Jeśli pojawią się u pacjentki wymioty, wówczas powinna przyjąć kolejną tabletkę w ciągu trzech godzin. Wszelkie niepokojące objawy powinnaś bezwzględnie konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Antykoncepcja awaryjna a efekty uboczne
Przyjęcie tak dużej dawki hormonów w jednorazowej dawce może spowodować niepożądane efekty uboczne, ale nie jest to regułą i nie wszystkie wymienione poniżej objawy muszą się pojawić :bóle głowy, bóle brzucha, nudności, wahania nastroju, zawroty głowy, wymioty,  bóle podczas okresu, bóle mięśni, pleców lub miednicy, ogólne zmęczenie, tkliwość piersi.

Jak kupić Levonelle przez Internet

Serwis internetowy  umożliwia bezpieczny zakup tabletek. Po  odbyciu bezpłatnej i poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy antykoncepcja  awaryjna może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Pigułki zostaną wysłane prosto z apteki na wskazany przez pacjentkę adres. Dostawa trwa ok jeden dzień roboczy. Jeżeli z jakiegoś powodu wybrana forma antykoncepcji nie zostanie zatwierdzona przez lekarza, pacjentka nie poniesie żadnych kosztów.