Archiwum kategorii: krążki

Czym jest krążek dopochwowy

Zanim kupisz, przeczytaj!
Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

Krążek dopochwowy to dość nowa i rewolucyjną forma antykoncepcji stworzona dla kobiet, które nie chcą być uwiązane codziennym, przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych czy naklejaniem plastrów. Podobnie jak plaster antykoncepcyjny, krążek stopniowo uwalnia dawkę syntetycznych hormonów estrogenu i progestagenu. Dopochwowe krążki antykoncepcyjne przeznaczone są dla kobiet między 18 a 40 rokiem życia.

Wytworzony z nietoksycznych, hipoalergicznych materiałów, jest  małym, cienkim, elastycznym pierścieniem, który wkłada się do pochwy na trzy tygodnie. Po 21 dniach środek należy usunąć,po to aby mogło dojść do krwawienia.

Jak działa krążek dopochwowy

Krążek DopochwowyKrążek dzięki stopniowo uwalnianym hormonom  przeciwdziała owulacji poprzez zmianę środowiska macicy oraz zagęszczeniu śluzu szyjki macicy, uniemożliwiając tym samym przemieszczanie się plemników. Uwalniane z krążków antykoncepcyjnych hormony sprawiają, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Ponadto zwiększa się także lepkość śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do macicy i komórki jajowej. W trakcie stosowania krążków antykoncepcyjnych zmienia się także stopień ukrwienia. Pierścień zapewnia nowy sposób dozowania hormonów. Uwalnianie substancji czynnych jest ciągłe i stałe, bezpośrednio do pochwy. Ze względu na ten rodzaj nieustannej absorpcji, producenci zminimalizowali ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Krążek dopochwowy ma wysoką skuteczność antykoncepcyjną (99%) i wykorzystuje bardzo niską dawkę hormonów, dzięki czemu nie powoduje drastycznych zmian wagi ani spodku libido.

Zalety krążka dopochwowego

Krążek dopochwowy został wybrany i jest obecnie używany przez ponad 1,5 miliona kobiet na całym świecie. Zalety pierścienia antykoncepcyjnego wiążą się przede wszystkim ze sposobem jego zastosowania oraz absorpcji hormonów. Krążek dopochwowy charakteryzuje się:

 • Wysoką skutecznością antykoncepcyjną
 • Uwalniane przez krążek hormony są natychmiastowo wchłaniane do krwi, ponieważ w pochwie znajduje się bardzo dużo naczyń krwionośnych.
 •  Nie ma wpływu na zmiany masy ciała i nie powoduje spadku libido
 • Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet z wrażliwym układem pokarmowym
 • Reguluje cykl menstruacyjny i zmniejsza objawy związane z PMS
 • Zmniejsza ryzyko związane z zapominaniem o antykoncepcji, gdyż zakłada się go raz na miesiąc, a nie codziennie jak ma to miejsce w przypadku pigułek, czy co tydzień jak to w przypadku plastrów
 • Łatwy i wygodny w użyciu,bezpieczny, ponieważ hypoalergiczny
 • Jest nieodczuwalny przez kobietę podczas stosunku płciowego
 • Zawiera bardzo niską dawkę estrogenu
 • Skuteczność antykoncepcyjna zostaje zachowana nawet w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Kto nie powinien stosować krążków  antykoncepcyjnych

Pierścień antykoncepcyjny może powodować działania niepożądane takie bóle brzucha, dyskomfort w pochwie, świąd narządów płciowych, czy nawet spadek spadek libido i przyrost masy ciała. Stosowanie dopochwowej antykoncepcji jest ryzykowne dla kobiet które  przebyty w przeszłości zawał serca lub udar, zakrzepy krwi, zaburzenia rytmu serca lub wszczepiona zastawka. Taka forma antykoncepcji dostępna jest jedynie na receptę. Dzięki temu lekarz może na podstawie historii chorób pacjentki stwierdzić, czy stosowanie krążka jest bezpieczne.

Jak działają krążki antykoncepcyjne Nuva Ring

Zanim kupisz, przeczytaj!
Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego


Nuva RingKrążki antykoncepcyjne zwane są antykoncepcja nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Krążek dzięki stopniowo uwalnianym hormonom  przeciwdziała owulacji poprzez zmianę środowiska macicy oraz zagęszczeniu śluzu szyjki macicy, uniemożliwiając tym samym przemieszczanie się plemników. Uwalniane z krążków antykoncepcyjnych hormony sprawiają, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Ponadto zwiększa się także lepkość śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do macicy i komórki jajowej. W trakcie stosowania krążków antykoncepcyjnych zmienia się także stopień ukrwienia. Pierścień zapewnia nowy sposób dozowania hormonów. Uwalnianie substancji czynnych jest ciągłe i stałe, bezpośrednio do pochwy. Ze względu na ten rodzaj nieustannej absorpcji, producenci zminimalizowali ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

 • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
 • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
 • Nuvaring zawiera mniejszą dawkę estrogenów, przez co jest dobry dla kobiet, które doświadczają skutków ubocznych przy użyciu dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych.
 • Metoda ta jest niezwykle wygodna, gdyż o krążkach nie trzeba pamiętać każdego dnia. Zmienia się je tylko raz w miesiącu, co sprawia, że krążki są o wiele mniej kłopotliwe niż tradycyjne pigułki antykoncepcyjne.

Krążki Nuvaring działają dokładnie tak jak inne środki antykoncepcyjne z tą różnicą, że hormony przekazywane są do organizmu inną  przez błony śluzowe pochwy. Połączenie syntetycznych hormonów będących wersją estrogenu i progestagenu, wpływa na naturalny cykl organizmu, zatrzymując owulację.

Hormony zawarte w krążkach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja).

Kto może stosować krążki antykoncepcyjne Nuvaring

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

Kto nie powinien stosować krążków dopochwowych

Krążków dopochwowych  nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi,arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym. Podczas konsultacji należy poinformować lekarza o wszelkich przebytych chorobach.

Krążki antykoncepcyjne Nuvaring a efekty uboczne

Pierścień antykoncepcyjny może powodować działania niepożądane takie bóle brzucha, dyskomfort w pochwie, świąd narządów płciowych, czy nawet spadek spadek libido i przyrost masy ciała. Stosowanie dopochwowej antykoncepcji jest ryzykowne dla kobiet które  przebyty w przeszłości zawał serca lub udar, zakrzepy krwi, zaburzenia rytmu serca lub wszczepiona zastawka.

Jak kupić Nuvaring  w naszym serwisie

Krążek antykoncepcyjny  można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz do zatwierdzonych zamówień wypisze receptę. Czas oczekiwania na realizację recepty to zwykle dzień roboczy.