Jak uniknąć infekcji narządów płciowych?

choroby narządów płciowychJak wskazują badania blisko 80% osób będących zarażonych wirusem opryszczki narządów płciowych, brodawek wenerycznych czy infekcji grzybicznych nie wie o swojej chorobie i zaraża swoich partnerów seksualnych. Osoby, u których zdiagnozowano chorobę czują się najczęściej zawstydzeni i zakłopotani swoim stanem. Zdarza się, że za późno lub wcale nie podejmują leczenia. Należy mieć świadomość, że choroby przenoszone drogą płciową potencjalnie dotyczą każdego, bez względu na wiek i płeć. Nie należy się ich wstydzić, ale podjąć szybkie leczenie oraz zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia.
Czym jest opryszczka narządów rozrodczych?

Opryszczka narządów płciowych jest to infekcja wywołana wirusem hsv (wirus opryszczki pospolitej). Jest problemem wielu ludzi, ponieważ wywołuje również wykwity opryszczkowe na wargach. Zakażenie wirusem ma swoje konsekwencje na całe życie, ponieważ gdy raz dostanie się on do ludzkiego organizmu, pozostaje tam na zawsze. Dzięki nowoczesnym lekom, możemy złagodzić objawy infekcji oraz zapobiegać nawrotom choroby.
Różnice miedzy infekcją grzybiczna a opryszczką

Infekcje grzybiczne to współcześnie problem wielu ludzi. Dotyka szczególnie kobiet, w każdym wieku. Jednak przez to, że jest to choroba przenoszona drogą płciową, partnerka może zarazić swojego partnera. Chorzy skarżą się na opuchliznę oraz zaczerwienienie miejsc intymnych. Kobiety zauważają również białe, serowate upławy. Najczęstsza dolegliwością jest drożdzyca i choć nie jest bardzo groźna, to nie powinna być bagatelizowana i leczona. Opryszczka narządów płciowych jest znacznie poważniejszą infekcją. Objawy również są znacznie bardziej intensywne i uciążliwe. W okolicach narządów płciowych tworzą się bolesne pęcherze.
Objawy infekcji narządów płciowych

Nie ma jednakowych objawów dla wszystkich chorób. Również każdy człowiek inaczej reaguje na zakażenie. Drożdzyca nawet przez kilka tygodni może nie dawać żadnych objawów. Bardziej niebezpieczne infekcje jak opryszczka narządów intymnych obserwują czerwone, nabrzmiałe, bolące pęcherze głównie w okolicach miejsc intymnych, ale też mogą występować w okolicach odbytu, na pośladach czy na udach. Po zaobserwowaniu pierwszych objawów należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza oraz rozpocząć leczenie farmakologiczne.
Kuracja przy opryszczce narządów płciowych

Opryszczka narządów rodnych jest infekcją nie tylko uciążliwą ale na tyle poważną, że natychmiast należy podjąć niezbędne leczenie. Leczy się ją lekami dobranymi i przepisanymi przez lekarza na receptę. Leki niestety nie usuną wirusa, ale łagodzą objawy zakażenia oraz chronią przed nawrotem choroby. Chory powinien dbać o swój stan zdrowia i nie obniżać swojej odporności. Wirus atakuje przy osłabieniu organizmu. Sytuacje zagrożenia to przemęczenie, długotrwały stres, nadużywanie używek, w tym szczególnie alkoholu czy długotrwałe opalanie się. Leki zapisywane przy opryszczce mają aktywne składniki, które łagodzą i pomagają pozbyć się objawów oraz usypiają wirusa. Osoby zakażone powinny zmienić swój dotychczasowy tryb życia, aby nie narazić się na ponowny atak infekcji.
Kuracja przy infekcji grzybicznej

Infekcje grzybiczne również leczy się dobrana kuracją przeciwgrzybiczną. Dostępne są środki doustne – dla kobiet i mężczyzn, oraz dopochwowe, aby pozbyć się takich dolegliwości jak upławy , obrzęku czy przykrego zapachu z pochwy. Tabletki można kupić bez recepty, w każdej aptece oraz takie, które zapisuje lekarza na receptę. Leki powinny być każdorazowo dobrane do każdego przypadku, aby jak najlepiej mogły pomóc pacjentowi.