Jak opóźnić okres

Czy można bezpiecznie opóźnić miesiączkę

Zapewne każda kobieta musiała rezygnować ze swojej aktywności albo ważnych dla niej wydarzeń z powodu zbliżającej się miesiączki. Czy jest to krótka podróż albo chęć współżycia z partnerem, na rynku dostępne są skuteczne sposoby opóźniania okresu. Pomoże to w w zachowaniu komfortu w takich sytuacjach. Miesiączkę można opóźnić poprzez dostosowanie dawki przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych, albo poprzez zastosowanie Norethisterone. Jest to składnik niektórych pigułek antykoncepcyjnych takich jak na przykład Yasmin , ale jest również używany jako samodzielny preparat hormonalny. Opóźnić okres można stosując odpowiednią terapię hormonalną, zawierającą wysoką dawkę syntetycznego progesteronu, lub nie robiąc przerwy po 21 dniach stosowania hormonalnej antykoncepcji. Progesteron to hormon występujący naturalnie w organizmie kobiety, pełniąc kluczową funkcję w regulowaniu cyklu menstruacyjnego. Norethisterone może przesunąć okres imitując naturalne działanie tego hormonu, działając tymczasowo, a przy tym w pełni naturalnie.Pacjentki stosujące długoterminową terapię hormonalną, taką jak dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna, mogą zapytać lekarza jak opóźnić okres przy użyciu zażywanych już tabletek hormonalnych, także podczas konsultacji online.

Na jak długo można opóźnić miesiączkę

Kobiety stosujące tabletki Norethisterone twierdzą że możliwe  jest opóźnienie miesiączki aż dwóch tygodni. U kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, krwawienie występuje podczas siedmiodniowej przerwy. Połączenie opakowań (bez zastosowania tygodniowego odstępu) opóźni krwawienie  aż na trzy tygodnie.Stosując się do zalecanych przez lekarza dawek, ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów jest niskie. Nie powinno się przyjmować Norethisterone przez dłużej niż dwa tygodnie.

Dawkowanie leku  Norethisterone

Lek należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Jak kupić leki opóźniające okres

Jeżeli pragniesz przejąć kontrolę nad swoim cyklem menstruacyjnym poprzez krótkoterminowe opóźnienie miesiączki, możesz kupić Norethisterone w naszym serwisie internetowym. Wystarczy wypełnić  formularz medyczny, znajdujący się na stronie. Poinformuj lekarza gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, raka sutka, nowotwory estrogenozależne, krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie, aktywną lub przebytą chorobę zakrzepowo-zatorową, choroby wątroby, porfirię. Gdy przyjmujesz barbiturany, fenytoine, karbamazepine, primidon,gryzeofulwinę, ketokonazol, cyklosporynę, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę. W czasie równoczesnego stosowania leków przeciwcukrzycowych i preparatu  może być konieczne zwiększenie dawki leków przeciwcukrzycowych W przypadku pozytywnego orzeczenia lekarskiego, tego samego dnia lek zostanie wysłany z apteki i dostarczony pod podany przez klientkę adres w przeciągu 24-48 godzin.