Jak działa Harmonet

Zanim kupisz tabletki Harmonet w naszej aptece, przeczytaj!
Harmonet (Femodette)Używanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

 

 

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

W jaki sposób działają tabletki Harmonet

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet  są typem tabletek, które mają imitować naturalne przemiany hormonalne zachodzące podczas cyklu miesięcznego gwarantując przy tym wysoki poziom zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Każda pigułka Harmonet zawiera 75mcg gestodenu i 20mcg etinylestradiolu. Harmonet nazywany jest tabletkami “trzeciej generacji” – zastosowane w nich hormony zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych podczas brania pigułek, dlatego uważa się je za nowoczesną metodę antykoncepcji. Skład tabletek Harmonet jest taki sam jak skład tabletek Femodette i lekarze często przepisują te tabletki zamiennie. Ponieważ trójfazowe tabletki antykoncepcyjne Harmonet uwzględniają zmiany zachodzące podczas cyklu hormonalnego, w związku z tym ryzyko powstania niepożądanych skutków ubocznych zostaje sprowadzone do minimalnego poziomu.

    • Zawiera bezpieczny dla większości kobiet progesteron trzeciej generacji
  • W prawie 100% zabezpiecza przed ciążą
  • Sprawia, że okres jest lżejszy, mniej bolesny i pojawia się regularnie
  • Substancjami aktywnymi są: gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg
  • Tabletki stosowane przez 3 tygodnie, po których następuje 1 tydzień przerwy
  • Tabletki kombinowane (zawierają dwa hormony)
  • zmniejszają dolegliwości związane z bolesnymi miesiączkami i PMS

Przyjmowanie  trójfazowych tabletek antykoncepcyjnych zapobiega dojrzewaniu i uwalnianiu komórek jajowych z jajników  a także zwiększa gęstość śluzu, co utrudnia plemnikom migracje z pochwy do macicy. Pigułka antykoncepcyjna wpływa także na poziom ukrwienia ścian macicy, co stwarza niekorzystne środowisko dla implementacji zapłodnionych komórek jajowych.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Harmonet

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet przeznaczone są dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia, nie są ciąży i nie karmią piersią i są przed 35 rokiem życie. Niezbędne będzie konsultacja medyczna online, w celu wykluczenia przeciwwskazań. Harmonet może przyjmować w celu wyleczenia trądziku, zespołu policystycznych jajników i hirsutyzmu ( nadmiernego owłosienia).

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Harmonet

Tabletki Harmonet nie są odpowiednie dla kobiet, które są w ciąży lub karmiących piersią, mają zdiagnozowane  zaburzenia układu krwionośnego oraz problemy z sercem, wątrobą lub płucami,  ciężką cukrzycę, nadciśnienie tętnicze lub wysoki poziom cholesterolu, z historią nowotworową, z krwawieniem waginalnym o nieznanej przyczynie.

Tabletki antykoncepcyjne Harmonet a efekty uboczne

Tabletki antykoncepcyjne mogą wywoływać efekty uboczne, takie jak: bóle głowy, wahania wagi i nadwrażliwość/zwiększenie piersi.  Objawy są zwykle łagodne i zazwyczaj mijają gdy tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli skutki uboczne utrzymują się przez dłuższy czas to zaleca się konsultacje z lekarzem.

Jak kupić tabletki Harmonet w naszym serwisie? 

Jeśli pacjentka pragnie za pośrednictwem naszej witryny internetowej tabletki Harmonet, powinna w pierwszej kolejności wypełnić formularz, który pozwoli stwierdzić naszemu lekarzowi czy przyjmowanie tabletek o takim składzie nie będzie się wiązało z ryzykiem pojawienia się u pacjentki skutków ubocznych. Nasz lekarz może wypisać receptę i skierować ją do realizacji tym pacjentkom, które już przyjmują lub kiedykolwiek przyjmowały Harmonet oraz w przypadku udokumentowanego wskazania przez lekarza ginekologa.