Jak działa Femoden

Zanim kupisz tabletki Femoden w naszej aptece prosimy przeczytaj
FemodeneUżywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Jak działają tabletki Femodene

Femodene (w Polsce pod nazwą Femoden) jest wysoce efektywną, kombinowaną tabletką antykoncepcyjną. Przy odpowiednim zastosowaniu wykazuje prawie 100% skuteczności w zapobieganiu ciąży.   Femoden zawiera etynyloestradiol (30 mikrogramów) i gestoden (0.075mg). Są to odpowiedniki naturalnie występujących w organizmie hormonów żeńskich: estrogenu i progesteronu.Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe zawierające dwa syntetyczne żeńskie hormony przede wszystkim hamują owulację i zapobiegają przedostaniu się nasienia ale mają też inne funkcje:

  • zmniejszają objawy napięcia przedmiesiączkowego i intensywność krwawienia,
  • mogą zapobiegać stanom zapalnym przydatków i osteoporozie
  • regulują cykl miesiączkowy
  • zmniejszają ryzyko zachorowania na raka błony śluzowej macicy, jajnika i jelita grubego
  • Stosowana przez 21 dni. po których następuje 7 dni przerwy

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Femodene

Do zakupu pigułek Femodene za pośrednictwem naszego serwisu  zapraszamy pacjentki między 18. a 25. rokiem życia,które szukają bezpiecznej a jednocześnie łagodnej terapii hormonalnej, która pozwoli uniknąć nieplanowanej ciąży  Receptę na lek wystawi lekarz po krótkiej konsultacji online.

Kto nie powinien przyjmować Femoden

Tak jak w przypadku wszystkich leków antykoncepcyjnych występują przeciwwskazania do stosowania Femodene. Pigułek Femodene nie powinny wobec tego przyjmować kobiety u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę i karmiące piersią. Podczas konsultacji online należy poinformować lekarza o takich schorzeniach jak arytmia, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzyca, nowotwory oraz nadciśnienie.

Tabletki antykoncepcyjne Femoden a efekty uboczne

Femodene jest odpowiedni do stosowania przez większość kobiet od 18 do 25 roku życia. Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych może powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jednak zawarte w tabletkach  hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych, w przypadku innych tabletek, skutków ubocznych jak np. drastyczne wahania masy ciała, poza tym większość efektów ubocznych ustępuje gdy już organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem, który zaproponuje zmianę tabletek na bardziej odpowiednie.

Jak kupić tabletki antykoncepcyjne Femoden w naszym serwisie

Tabletki antykoncepcyjne Femodene  są dostępne na receptę. Serwis internetowy  umożliwia bezpieczny zakup tabletek. Po odbyciu bezpłatnej i poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy antykoncepcja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę.  Czas realizacji recepty to zwykle dzień roboczy.  Jeżeli z jakiegoś powodu wybrana forma antykoncepcji nie zostanie zatwierdzona przez lekarza, pacjentka nie poniesie żadnych kosztów. W trakcie konsultacji medycznej pacjentka powinna poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i przebytych chorobach, zmiesza to ryzyko wystąpienia powikłań oraz interakcji z innymi lekami, takim jak wyciąg z dziurawca, który obniża efektywność niektórych leków antykoncepcyjnych.

Ulotka Femodene po angielsku (kliknij w link poniżej)

femodene-ulotka

Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Femodene służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.