Jak działają plastry Evra

Zanim kupisz plastry Evra w naszej aptece prosimy przeczytaj
EvraUżywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

 

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Jak działają plastry Evra

Plastry antykoncepcyjne Evra  zwane są antykoncepcja nowej generacji, ze względu na nisko-hormonowy skład, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności.

  • Minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych
  • Prawie 100%-owa ochrona przed ciążą
  • Zawierają norelgestromin (203mcg/dobę) i etynyloestradiol (34mcg/dobę)
  • Metoda ta jest niezwykle wygodna, gdyż o plastrach nie trzeba pamiętać każdego dnia. Zmienia się je tylko raz w tygodniu, co sprawia, że plastry Evra są o wiele mniej kłopotliwe niż tradycyjne pigułki antykoncepcyjne.

Plastry Evra działają dokładnie tak jak inne środki antykoncepcyjne z tą różnicą, że hormony przekazywane są do organizmu inną  przez skórę. Połączenie syntetycznego etynyloestradiolu i norelgestrominu, będących sztuczną wersją estrogenu i progestagenu, wpływa na naturalny cykl organizmu, zatrzymując owulację.
Hormony zawarte w plastrach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy

Kto może stosować plastry antykoncepcyjne Evra

Pacjentki od 18 roku życia, które odbyły konsultację online bądź wypełniły formularz.

Kto nie powinien stosować plastrów antykoncepcyjnych Evra

Plastrów antykoncepcyjnych Evra  nie powinny stosować pacjentki  u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę, kobiety karmiące piersią, mające jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi,arytmię lub wady serca, po przebytym nowotworze piersi, chorujące na cukrzycę, mające problemy z nadciśnieniem tętniczym.

Plastry antykoncepcyjne Evra a efekty uboczne

Plastry Evra są odpowiednie do stosowania przez większość kobiet od 18 lat. Jak w przypadku wszystkich leków antykoncepcyjnych mogą powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jednak zawarte w plastrach  hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych w przypadku innych leków antykoncepcyjnych, skutków ubocznych jak np. drastyczne wahania masy ciała, poza tym większość efektów ubocznych ustępuje gdy już organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem. Skutki uboczne przy stosowaniu plastrów Evra zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli występują, mają charakter bardzo łagodny i mijają, gdy tylko organizm przyzwyczai się do antykoncepcji hormonalnej.

Jak kupić Evra  w naszym serwisie

Plastry Evra można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz do zatwierdzonych zamówień wypisze receptę, która zostaje zrealizowana w jednej ze współpracujących z nami aptek. Czas oczekiwania na realizację recepty to zwykle dzień roboczy. Jeżeli z jakiś powodów recepta nie zostanie wypisana pacjentka nie ponosi żadnych kosztów.