Czy Twój partner cierpi na przedwczesne wytryski?

w łóżkuJeżeli ze swoim obecnym partnerem jesteś od niedawna, jeszcze nie współżyliście i chociaż Ty chciałabyś już zacząć, a on z tym zwleka, możliwe, że ma problemy z przedwczesnym wytryskiem. Jest to wstydliwa lecz dosyć częsta dolegliwość wśród wielu mężczyzn, choć prawdziwy problem mają ci, którym przytrafia się to regularnie przez dłuższy okres czasu. Kiedy Twój facet ma kłopoty z ejakulacją przy waszych pierwszych razach, szczególnie kiedy wcześniej miał sporą przerwę bądź jeśli jest niedoświadczony, przedwczesny wytrysk to zupełnie naturalna sprawa i nie musicie się tym martwić.

Przedwczesny wytrysk to dla faceta poważna sprawa – traci on przez to pewność siebie w trakcie zbliżeń, bywa sfrustrowany, dlatego powinnaś go wtedy wspierać. Dolegliwość tę można leczyć na wiele sposobów, o których dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Czy Twój partner ma problem z przedwczesnym wytryskiem?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musisz przeanalizować jak wygląda wasze intymne pożycie. Odrzuć od razu wyssane z palca teorie o tym, ile powinien trwać stosunek, ponieważ tu nie ma reguły. Według lekarzy przedwczesny wytrysk jest problemem wtedy, kiedy mężczyzna regularnie ma problem z wytrzymaniem seksualnego podniecenia przez czas dłuższy niż trzy minuty (nie bierzemy tu pod uwagę tylko czasu stosunku, bo równie dobrze może to dotyczyć gry wstępnej). Jeśli tak jest z Twoim facetem, dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości, by móc pomóc swojemu mężczyźnie.

Skąd to się bierze?

Do dziś nie znamy genezy przedwczesnego wytrysku, ale wiemy, że spora ilość przypadków ma swe źródła w psychice. Dominujące negatywne emocje, takie jak stres, strach czy niepokój, a także brak wiary w siebie i poczucie winy wpływają na jakość seksu. Nie bez znaczenia mogą być też traumatyczne przeżycia z dzieciństwa. Spraw, by w sypialni Twój mężczyzna czuł się rozluźniony, a w razie wpadki utwierdzaj go w przekonaniu, że nic się nie stało.

Czasem jednak przedwczesny wytrysk to objaw złego stanu organizmu – stwardnienie rozsiane, choroby naczyń krwionośnych i uszkodzenie rdzenia kręgowego to jedne z kilku dolegliwości, które dają o sobie znać przez zaburzenia ejakulacji. Namów swojego mężczyznę żeby się przebadał, ale zwróć też uwagę czy nie stosuje leków wpływających na stosunki lub nie nadużywa alkoholu – to również szkodzi!

Jak wyleczyć się z przedwczesnych wytrysków?

Istnieje kilka różnych metod na pozbycie się tego problemu:

Medykamenty

Priligy (dapoksytyna) to obecnie jedyny dostępny na rynku lek przedłużający stosunki seksualne. Opóźnia wytrysk o 200% – 300%, a ryzyko efektów ubocznych jest niewielkie. Lek dostępny wyłącznie na receptę.

Ćwiczenia

Twój facet może wykonywać je sam lub z Twoją pomocą. Samodzielnie może wykonywać ćwiczenia typu „stop i start” oraz ściskanie, natomiast Ty możesz go masturbować, zwalniając w ten sposób przed wytryskiem. Złota zasada: tylko regularny trening daje efekty!

Środki o działaniu lekko znieczulającym

W aptece, oprócz wspomnianego wyżej Priligy, możemy nabyć także żele i kremy, na które nie potrzebujemy recepty, a które mają na penisa działanie nieznacznie znieczulające – dzięki lekkiemu odrętwieniu stosunek się wydłuża. Ta metoda ma jednak swoje minusy: jeśli dla faceta problem jest krępujący, brak dyskrecji przy używaniu tego typu środków może zawstydzać go jeszcze bardziej. Ponadto czasami środki tego rodzaju wywierają negatywny wpływ na jakość doznań.

Terapia

Jeżeli istnieje możliwość, że problemy z wytryskiem u Twojego faceta wynikają z przyczyn emocjonalnych, spróbuj zaproponować mu wizytę u psychologa. Być może terapia (czasem w połączeniu z lekami) położy kres problemom.

Leczenie operacyjne

Ostatecznością jest leczenie operacyjne, jednak na metodę tę można zdecydować się tylko wtedy, gdy wszystkie inne zawiodły. Zabieg polega na zmniejszeniu czułości penisa, ale ponieważ jest to metoda inwazyjna i ryzykowna, nie poleca się jej, gdy nie jest to naprawdę konieczne. W większości przypadków skutkują wymienione wcześniej metody.