Jak działa Cilest?

Zanim kupisz tabletki Cilest w naszej aptece prosimy przeczytaj
CilestUżywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest związane ze wzrostem ryzyka ciężkich chorób, takich, jak zmiany zakrzepowo-zatorowe, zawał serca, udar czy niektóre nowotwory. Dlatego zanim zdecydujesz się na używanie sprawdź również naturalne metody planowania rodziny takie, jak kalendarzyk małżeński, metodę termiczną, metodę oceny śluzu szyjkowego

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

W jaki sposób działają tabletki Cilest?

Cilest ma ponad 99% skuteczności w zapobieganiu ciąży, jest również stosowany do regulowania miesiączek i leczenia endometriozy. Jest to tabletka dwuskładnikowa, zawierająca Ethinylestradiolum 0,035 + Norgestimatum 0,250, tak więc jej działanie obejmuje kilka obszarów. Hormony w pigułkach zapobiegają ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co zatrzymuje rozwój i uwolnienie komórki jajowej w jajniku (owulacja). Progestagen również zapobiega przedostaniu się męskiego nasienia do jaja i zmianom w błonie śluzowej macicy. Cilest to:

  • Sprawdzony lek na endometriozę i inne uciążliwe symptomy przedmiesiączkowe (Endometrioza to bardzo powszechna choroba kobieca, która może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków zarówno dla zdrowia, jak i codziennego funkcjonowania kobiety. Endometrioza w fazie początkowej objawia się   możliwymi  do rozpoznania zmianami wynikającymi z przerostu tkanek błony śluzowej macicy. Zmiany pojawiają się przede wszystkim w macicy, jajnikach oraz jajowodach.
 • Reguluje krwawienia miesiączkowe
 • Wygodny sposób antykoncepcji w postaci codziennej pigułki
 • Zażywane przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa
 • Każda tabletka zawiera norgestymat 250mcg i etynyloestradiol 35mcg

Podobnie jak w przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych Cilest należy przyjmować przez 21 dni, a przez kolejne 7 dni konieczna jest przerwa od przyjmowania leku

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Cilest?

W celu natychmiastowej ochrony przed ciążą należy rozpocząć przyjmowanie tabletek Cilest pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego. Te pigułki przeznaczone są dla pełnoletnich kobiet, które nie są w ciąży, nie karmią piersią a poszukują leków o małej zawartości hormonów. Kto nie powinien przyjmować tabletek Cilest? Pacjentki które są w ciąży, bądź jest podejrzenie zajścia w ciąże, kobiety karmiące piersią a także kobiety

  • z arytmią lub innymi wadami serca
 • po przebytym nowotworze piersi
 • z nadciśnieniem tętniczym
 • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
 • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu
 • regularnie palące papierosy

Tabletki antykoncepcyjne Cilest a efekty uboczne.

Objawy niepożądane  są zwykle łagodne i zazwyczaj mijają gdy tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli pojawią się zawroty głowy, wymioty, wahania wagi, tkliwość piersi lub inne niepokojące objawy, wówczas pacjentka niezwłocznie zaprzestać przyjmowania tabletek i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Tak jak inne leki hormonalne Cilest może wywoływać nieznaczny spadek libido, który ustępuje zwykle po kilku tygodniach. Leki antykoncepcyjne o niskiej zawartości hormonów nie powodują drastycznych zmian w masie ciała.

Jak kupić tabletki Cilest w naszym serwisie?

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

Cilest ulotka pdf (kliknij w link poniżej)

cilest_ulotka

Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Cilest służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.