Antykoncepcja awaryjna

Czym jest antykoncepcja awaryjna

antykoncepcja po stosunkuNajczęściej stosowaną metodą antykoncepcji po stosunku są preparaty hormonalne nazywane „pigułkami po” Ich działanie opiera się na zastosowaniu zwiększonej dawce progestagenu. Kiedy zdarzy się antykoncepcyjna wpadka łatwo o panikę.  Aby pomóc ochronić się przed nieplanowaną ciążą, wystarczy zamówić awaryjne pigułki antykoncepcyjne z naszego serwisu internetowego. W przypadku tej metody najważniejszy jest czas. Im wcześniej je zastosujemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo niepowodzenia. Największą skuteczność uzyskamy przyjmując preparat do 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku.

Jak działa antykoncepcja awaryjna

Tabletka awaryjna zawiera substancję  która jest selektywnym modulatorem receptora progesteronu. Nie do końca poznano mechanizm działania doraźnych tabletek antykoncepcyjnych, uważa się, że ich skuteczność wiąże się przede wszystkim z zapobieganiem owulacji i rozrostu błon śluzowych macicy. W trakcie normalnego cyklu menstruacyjnego dojrzewające jaja są uwalniane do jajników, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem progesteronu i uniemożliwia uwalnianie kolejnych komórek jajowych. Selektywny modulator sprawia, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła w związku z tym komórka jajowa nie jest uwalniana do jajników. Syntetyczny hormon zwiększa także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do komórki jajowej.

Dla kogo przeznaczona jest antykoncepcja awaryjna

Antykoncepcje awaryjną przyjmuje się po niezabezpieczonym stosunku lub w razie niepowodzenia innej antykoncepcji. Jest przeznaczona dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia. Lekarze radzą traktować tą formę antykoncepcji jako środek ostrożności – warto zaopatrzyć się w tabletkę po i mieć ją w zanadrzu na wypadek, gdy zajdzie potrzeba jej użycia. Jeśli już doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia i para chciałaby skorzystać z takiej formy antykoncepcji, zalecamy, zakupić ją natychmiast – w ciągu 24 godzin. Dzięki temu można wziąć pigułkę jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku.

Kto nie powinien stosować antykoncepcji awaryjnej

Jeśli kobieta cierpi na poważne choroby wątroby lub stosuje zioła na bazie dziurawca, zastosowanie tabletki po może być niemożliwe.
Antykoncepcja po może zostać zastosowana tylko raz podczas całego cyklu miesiączkowego. Zdarza się  jednak , że jej zastosowanie po raz kolejny po tym okresie nie będzie skuteczne. Pacjenci nie powinni  więc traktować jej jako tradycyjnej formy antykoncepcji. Jeśli więc ponownie doszło do stosunku bez zabezpieczenia, nie należy korzystać z antykoncepcji awaryjnej w celu ochrony przed ciążą. Powtórne zastosowanie awaryjnych środków antykoncepcyjnych w czasie jednego cyklu miesiączkowego może zakłócić cały cykl i spowodować wiele działań niepożądanych.

Jak kupić antykoncepcję awaryjną przez Internet

Nasz serwis internetowy swoim klientkom zapewnia bezpieczną, niezawodną obsługę  dla pacjentek, które chcą dyskretnie zamówić tabletki awaryjne. Podczas składania zamówienia trzeba koniecznie wypełnić krótki formularz lub odbyć  konsultację online z  lekarzem. Zastąpi ona tradycyjną rozmowę, którą należałoby odbyć ze specjalistą lub farmaceutą w razie wyboru leku. Jeśli nasz lekarz zdecyduje, że antykoncepcja awaryjna są właściwym lekiem dla kobiety, środek antykoncepcyjny zostanie natychmiast wysłany ze współpracującej z naszym serwisem  apteki.